Stránky o hře Red Alert 2


Zpět na hlavní stránku


KontaktTypy ke hře

Na této stránce jsou popsané některé typy k hraní Red Alert 2 a datadisku Yuri´s revenge.

Klávesové zkratky

[CTRL] + [číslo]
vytvoří se skupina jednotek, ta se potom aktivuje kliknutím na číslo nebo se dá přejít přímo na místo na mapě s jednotkou pomocí [ALT] + [číslo skupiny]

[CTRL] + [klik]
pomocí této zkratky můžete střílet úplně na cokoliv

[ALT] +[klik]
tato zkratka nařídí nucený přesun. Máme-li například označený tank a klikneme takto na nepřátelskou pěchotu, tank ji přejede (což je mnohem rychlejší než střílet).

[CTRL] + [ALT] + [klik]
označená jednotka bude doprovázet a chránit jinou jednotku

[H]
přesun obrazovky na hlavní budovu

[CTRL] + [F1 - F4]
vytvoření ukotvení obrazovky. Stiskem F1-F4 se obrazovka přesune na určené místo.

[F]
sledování označené jednotky

[S]
zastavení jednotky

[N]
přepnutí na další jednotku

[X]
rozptýlení jednotek

[Q]
najede do tabulky s budovami

[W]
najede do tabulky obrany

[E]
najede do tabulky s pěchotou

[R]
najede do tabulky s vozidly

[D]
rozložení/složení

[G]
hlídka

[P]
výběr všech jednotek viditelných na obrazovce, druhým stiskem výběr všech jednotek ve hře

Obrana pomocí Kirovu
Chcete-li, aby přes nějaké místo neprošla žádná jednotka, postavte 3 Kirovi, přesuňte je nad určené místo, pomocí [CTRL]+klik dejte rozkaz k útoku na místo pod vzducholoděmi a nechte je tam stát. Kirovi teď budou neustále shazovat bomby pod sebe a téměř nic neprojde.

Jak osadit battle fortress
Aby měla pojízdná pevnost nejlepší účinek, musí se osadit dvěma GI strážcema, dvěma klasickýma GI a jedním sealem.

Jak posílit obranné věže
Americká prisma i ruská tesla věž se dají posílit. Prisma věž se posílí tím, že jich stojí několik blízko sebe a spojí své paprsky do jednoho silnějšího. U tesla věže to je ještě jednoduší a také levnější. Stačí jen těsně vedle ní postavit tesla vojáka, který se s ní spojí a ta pak dává větší elektrické výboje.

Zničení mostů
Chcete-li rychle zničit nějaký most, můžete použít seala (Tanyu) nebo za Rusy Ivana, Stačí položit bombu (dynamit) na opravárenskou budku u mostu a ten vzápětí vybuchne.

Zničení nepřátelského loďstva
Američané můžou cekem rychle zničit nepřátelskou loď nebo lodě, Stačí mít chronosféru, označit loď a tu pak přesunout na souš.

Výroba mutantů
Máte-li Yuriho mutátor a chcete větší počet mutantů, udělejte následující. Pošlete na jedno pole všechny sběrače co máte a až bude na poli co nejvíc otroků, nechte je zmutovat. Otroci se po nějakém čase zase doplní a zároveň máte menší armádu mutantů.

Přeprava vrtulníkem
Při přepravě vrtulníkem si dejte pozor při přistání. Vrtulník poté co je dole je velmi zranitelný a nemůže se bránit.
Chcete-li, aby vrtulník byl stále ve vzduchu, musíte použít waypoint nebo dát rozkaz střílet do země(pomocí CTRL+klik).

Grand canyon za Sověty
Podobný efekt jako grand canyon má několik rozložených obléhacích vrtulníků v základně.

Hodnosti
Každá jednotka může za získat za úspěšný boj vyšší hodnost (dobrá obrana je hodnocena lépe než útok). To poznáte že má jeden, případně 3 frčky pod ukazatelem poškození. Taková jednotka má lepší schopnosti, například dostřel, rychlost, vyšší odolnost, nové střelivo. Jednotka se třemi frčky se navíc sama uzdravuje.

Špióni
Pokud hrajete za Američany, jsou špioni velmi důležitý. Dokáží se infiltrovat do nepřátelských struktur a získat tak různé výhody. Například vypnutí proudu, radaru, krádež části kreditu (po vstupu do rafinérie), zvýšení hodnosti všem nově vyrobeným jednotkám (kasárna, válečná továrna nebo nová jednotka po infiltraci do laboratoře(seal a ivan přemisťující se jako chrono legionář, voják se schopnostmi Yuriho). Špióny může objevit pes nebo nějaké zařízení na ovlivňování mysli.

Speciální jednotky
Každá ze stran ve hře má svojí speciální pěchotní jednotku. Ta se dá vyrobit vždy jen jedna (nepočítáme-li použití klonovacích nádrží), ale po zničení ji můžeme postavit znova. Jednotka se dokáže sama léčit i bez povýšení nebo obsazení nemocnice. Za USA to je Tanya, Rusy Boris a v Yuriho armádě Yuri prime.

Objevování beden
Nezapomínejte sbírat bedny. Ty se ve skirmish módu objevují náhodně kdekoliv a v misích jsou často v náklaďácích. V bedně je například mapa, vyléčení, peníze, povýšení, ale i tank a dokonce i MCV.

Civilní budovy
Vedle budov které stavíte vy a soupeř jsou na mapě i různé civilní budovy. Nejčastěji to je nějaký dům do kterého se můžou schovat vojáci. Dále jsou na mapě technické budovy, jako je plošinka těžící ropu (zdroj peněz), opravárenská plošina, nemocnice, letiště (možnost stavět paragány) a v datadisku přibyla i budova zajišťující stálou opravu vozidel. Všechny technické budovy se obsazují pomocí inženýra

-zpět na hlavní stránku